avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Activitate Nneccp

Activitate Nneccp

Noi doi...

Si soarele, si luna

Privesc la noi

Cum ne iubim intruna.

Pe ei distanta ii desparte,

Lumina zilei si stelele din noapte!

Noi doi...

Sclavi ai iubirii, noi

Iubim si soarele, si luna

Pe amandoi...


Discuție Vara
Astept cu nerabdare sa vina vara,

Vara mea, a lui, a ta..

Razele soarelui sa fie ale mele,

Ale tale, ale lui...

Sau poate nu,

Lipsesc eu, si ea, si tu..

De ce?

De ce da? De ce nu?

Spune-mi tu..

Cand o sa vina vara ce sa fac?
Va multumesc pentru raspunsuri
Da, este adevarat. Sper sa vada cat mai multe persoane ce s-a discutat aici si sa nu pice in plasa celor care se ofera " sa ii ajute ", asa cum au incercat cu mine
Nu compar riscul cu avantajul pentru ca oricum nu as accepta asa ceva. Pur si simplu am vrut sa ascult si alte pareri. Ms
Eu am intrebat domnisoara respectiva daca este normal asa ceva si dansa mi-a spus ca a ajutat o multime de oameni ca oricum ceea ce scriu eu acolo nu ramane in baza de date a bancii ( desi din cate stiu se semneaza un contract la banca ). Este destul de urat sa vezi un consultant al bancii ca iti propune sa faci ceva ilegal, sustinand ca "te ajuta" doar pentru a obtine un comision, probabil.
Multumesc!
Buna ziua!

Acum un an cu aproximatie am aplicat online pentru un card de cumparaturi la o banca destul de cunoscuta din Bucuresti si dupa ce mi-au analizat domnii de acolo situatia mi-au spus ca nu pot intra in posesia unui astfel de card pentru ca nu ating punctajul maxim din cauza faptului ca nu sunt casatorita si nu am proprietati pe numele meu. Anul acesta ma suna o domnisoara de la banca respectiva sa ma intrebe daca mai doresc un card de cumparaturi si imi propune sa declar ca de fapt sunt casatorita si ca am proprietati pe numele meu ca sa pot trece de scoring. Ce riscuri sunt daca as face asa ceva? A mai facut cineva asa ceva?
Multumesc!