avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Activitate dmitheone

Activitate dmitheone

Răspuns la discuția Incetarea CIM fara acordul meu
Și ce se poate obține?
Buna ziua, angajatorul meu m-a anuntat ca nu mai are nevoie de serviciile mele si ca trebuie sa incetam colaborarea. I-am comunicat ca as vrea sa intru in somaj si a ramas sa se intereseze la contabilitate de aceasta optiune. Ziua urmatoare m-a chemat sa imi semnez lichidarea, ei au inaintat deja actele pentru incetarea contractului pe care l-au inchieiat cu art 55 lit B, fara acordul si semnatura mea. Ce pot face?Va multumesc
Răspuns la discuția Teava gaze
Bună ziua, pe strada mai sunt persoane care nu participa și nu ar fi normal ca după realizarea lucrărilor sa se branseze la țeavă noastră!
Discuție Teava gaze
Bună ziua, am un teren pe un drum de servitute și împreună cu vecinii dorim sa ne racordam la rețeaua de gaze. Țeavă o sa fie trasa pe drumul de servitute. O sa fie un branșament nu o extindere de rețea. Țeavă o sa fie proprietatea noastră sau va intra în posesia distrigaz după o anumita perioada. Va mulțumesc
Răspuns la discuția info concediu crestere copil
Este inclus în salariul aferent lunii iulie în luna nașterii! A fost completat și pe adeverință de venituri!
Răspuns la discuția info concediu crestere copil
Și dacă a fost primit în luna nașterii copilului?
Răspuns la discuția info concediu crestere copil
Am fost angajat fara intrerupe 7 ani pana pe 18 iulie. În luna nașterii copilului am primit un bonus mai mare care a fost impozitat s.a plătit ai cas pt el și vreau sa știu dacă o sa fie luat în calcul pentru calculul indemnizației!
Răspuns la discuția info concediu crestere copil
Bună dimineața, am încheiat contractul cu angajatorul pe 18 iulie și cum va spuneam copilul meu s-a născut pe 1 iulie! Luna iulie se ia în calcul pt calculul indemnizației?
Răspuns la discuția info concediu crestere copil
Ma interesează doar indemnizația în condițiile în care eu îmi închei contractul cu angajatorul!
Răspuns la discuția info concediu crestere copil
Bună ziua, sotia a născut pe 1.07 eu încă nu am încheiat contractul cu firma. Cum va spuneam se fac disponibilizări prin care pot primi niște salarii compensatorii. Le pot lua,încheia contractul și apoi sa intru în creștere copil?