avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 196 soluții astăzi
Forum Activitate raluca_barbulescu

Activitate raluca_barbulescu

Răspuns la discuția minori si familie
Doamna, 25Maria23, nu am filmat, dar am inregistrari audio la ultimele 3 intalniri unde el arunca cu noroi in cea care i-a adus pe lume 2 copii .....
Doamna Martonze, orasul este mic si cunostintele ..... Mentionez ca acest executor il are pe tatal sau judecator... mai multe intelegeti dumneavoastra...
Eu stiu ce ma asteapta, m-am interesat, mi s-a adus la cunostiinta, dar cum ramane cu coruptia si abuzul de putere? De asta mi-e frica! Nu imi pot permite sa imi angajez avocat din alta localitate, dar cel mai simplu cu sprijinul dumneavoastra, cu ideile ce le voi primi as indraznii sa ma reprezint singura in instanta...
Multumesc!
Răspuns la discuția minori si familie
Va multumesc!
Lucrez in invatamant, am un salariu de 1500 lei, iar acum bineinteles ca dnul executor m-a dat in judecata pentru penalitati...
Domnul executor s-a deplasat la Primarie, acolo are loc intrevederea cu minorii, sambata inafara programului dumnealui de lucru... este legal ceeaa ce a facut? ; plus ca a incheiat un proces verbal in care nu a specificat motivul pentru care copiii nu vor sa mearga la tatal lor. In fata executorului, al copiilor si al unor persoane straine acesta m-a jignit facandu-ma ,,scarba, proasta si mi-e sila sa te privesc" Copiii au sarit la el sa il bata pt ca ei stiu ca nu este cuviincios sa jignesti, iar executorul a tipat la ei ca la niste caini,, luati loc si nu va bagati in treba adultilor"
Ce pot face in astfel de situatii??
Buna ziua! Sunt despartita de 3 ani, am 2 copii de 4 ani si resp 8 ani. Copiii nu au fost vizitati de tatal lor de 2 ani. Acum prin programul de vizita castigat vrea sa ii ia la el. La intalnire tatal se manifesta urland si tipand la mine, iar copiii riposteaza si nu vor sub nicio forma sa mearga cu tatal lor.Acum tatal lor a angajat un executor, care cere onorariu de 500 lei copil plus tva pentru fiecare intrevedere, pe care spune ca trebuie sa il platesc eu, in caz contrar imii va pune poprire pe salariu. Cum sa procedez?