avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 345 soluții astăzi
Forum Activitate victoria87

Activitate victoria87

Discuție Coasigurat
Buna ziua,
Mama mea este coasigurat la tatal meu care este pensionar acum dupa ce nu se mai opreste impozit ea mai ramane coasigurat sau trebuie sa ii platesc casa de asigurari , mai este este asigurata???
Va multumesc frumos astept raspunsul dumneavoastra.
Discuție reclamatie ITM
Buna ziua,
Am lucrat pana la 1.09.2016 la o firma unde am plecat cu demisie in urma incheieri activitatii am primit actele de incetare a activitatii si am descoperit ca in adeverinta de venit pe ultimu an reiesea un salariu mai mare iar eu luam mai putin am semnalat acest lucru , la fel am cerut ca si concediul sa imi fie platit pentru ca niciodata cand vream sa iau concediu nu mi se permitea si am cerut sa imi fie platite acele zile , am lucrat cu contract pe 4 ore .
Dupa ce le am semnalat aceste aspecte ca nu mia- fost platit concediu si cu aceste erori au facut verificari si mi-au transmis ca trebuie sa imi primesc bani pe concediu dar si diferentele de bani.
Dar acest lucru intarzie.
Intrebarea mea este pot sa ma duc sa depun o reclamatie la ITM ??, am contractele adeverinta care mi-au dat-o si extrasele de cont unde primeam bani si adeverinta de venit eu la 4 ore trebuia sa primesc 438 iar eu primeam 370 .
In cat timp pot depune o reclamatie de la incetarea contractului de munca??