avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 188 soluții astăzi
Forum Activitate BlackT

Activitate BlackT

Discuție Contract Firma.
Ce se intampla in cazul in care fac un contract de servicii pe firma ta si tu esti angajat la firma mea ?

Este legal ?
Răspuns la discuția Condus fara permis
Inca o intrebare, daca eu sunt la scoala de soferi si mai am 3 saptamani pana la examen, cum procedez ?
Răspuns la discuția Condus fara permis
Multumesc mult pentru raspuns.
Buna seara, in seara asta patit ceva grav, m-am plimbat cu un amic prin parcare dupa care am iesit pe domeniul public ( nu am permis, dar sunt la scoala ), si am mers 25 de metri si am tras pe dreapta, dupa care prietenul meu s-a urcat la volan, politia a vazut cand am facut schimbul si a venit la noi, mi-a pus etilotesul si am iesit 0.57 ( am consumat o bere750 ml TUBORG ), am ajuns spital mi-au fost luate problele, toate bune si frumoase, mi-au fost restituite toate actele masinii, precizez ca declaratia a fost scrisa de dl. oftier fara sa ma intrebe nimic, mi-a fost adus la instintare ca o sa dau o declaratie personala peste 2 saptamani, vreau sa stiu ce pot sa patesc.

PS: Eu m-am plimbat printr-o parcare, dupa care am iesit pe strada si am tras pe dreapta dupa 25m, fiind foarte constient ca nu am voie sa merg pe drumuri publice, cei 25 de metri erau fara trafic, erau langa o termo-centrala ( 03:30 noaptea )