avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate GlowD

Activitate GlowD

Discuție Completare NIR
Buna ziua,

Acum cateva luni am facut comenezi pt marfa(banuiesc ca nu are importanta ce tip de..)acestea au fost primite..cu facture..etc. In momentul in care am primit marfa nu aveam deschis inca magazinul.Intrebarea mea este, avand in vedere ca zilele astea vreau sa deschid, in momentul in care fac NIR urile..ce data trec?
Bine, sincer sa fiu, am tot citit pe forumuri cum ca nu ar mai fi nevoie de NIR uri...dar..habar nu am...


Multumesc pt raspunsuri
Multumesc.
Mai am o intrebare totusi..ati spus ca "exercitarea atributiilor se face in baza actului constitutiv al societatii" ..exista un model anume sau pur si simplu existenta actului constitutiv este cea care ii da aceasta 'valoare'?
Buna ziua,

Impreuna cu sotia mea(50/50) detin o societate comerciala, la care administrator sunt DOAR eu (cod caen 4772 -comert cu amanuntul al incaltamintei si articolelor din piele in magazine specializate).

As vrea sa stiu daca este ok ca in momentul in care vom deschide punctul de lucru sa vindem chiar noi acolo, fara contracte de munca.
Am tot citit pe forumuri dar mai rau m am ametit..as vrea un raspuns clar pentru cele doua situatii:
Ca asociat(nu si adminitrator) este ok, sau nu?
Ca asociat/administrator..ok sau nu?


Multumesc!
Buna seara,

As vrea sa stiu de ce avize/autorizatii am nevoie pentru a deschide un magazin de incaltaminte (caen 4772)
Multumesc