avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Activitate Mikaela1973

Activitate Mikaela1973

Si totusi nu se poate sa nu fie o solutie,nu se poate sa nu raspunda intr-un fel administratora,presedintele,cenzorii.

Domnule Brezel, am scris mai sus ca nu exista registrul de casa. Ca nu a fost controlata de nimeni. Ca cenzorii sunt doar pe hartie....

Am intreprins ceva demersuri,insa asteptam ziua de luni 28.11.2016 pentru alegerea presedintelui,administratorului. Pentru a putea trimite reclamatii forurilor competente.
Nu am fi aflat nici acum daca Radet nu lasa in cutiile de scrisori soldul restant. Nu am stiut ca sunt probleme,crezand ca presedintele isi exercita sarcinile si obligatiile conforme functiei ce o ocupa. Faptul ca aveam apa rece, gaze....etc am crezut ca este totul in regula.

Cu siguranta cei raspunzatori de situatia financiara a Asociatiei,vor raspunde.
Aflam lucruri ce ne lasa fara replica. Pentru administrator a existat conventie civila pana anul trecut. Anul acesta nu are contract. Acelasi lucru se intampla cu presedintele. Nu are contract de mandat nimic. Cum a putut face plata acestora? In baza a ce? Ce au facut acestia pentru banii care i-am dat??? Simplu... au furat. Cum putem rwcupera prejudiciul avand in vedere ca administratora nu este proprietar pe apartament ci parintii ei.?
54 de apartamente are blocul
Ca nu are registru de casa am aflat vineri 25.11.2016 la sedinta locatarilor.Nu a vrut sau nu are contract pentru prestarile de serviciu executate la terasa blocului. Nu a fost controlata niciodata de presedinte, cenzori. Cenzorii sunt fictivi doar pe hartie. Presedintele are clar cunostinta de situatia financiara a asociatiei avand in vedere ca a fost citat in instanta de Radet. Sunt extrem de multe nereguli incat nu stim de unde sa incepem si cu ce.
Desi nu avem restantieri,datoria asociatiei catre furnizorii de utilitati este in jur de 200.000 lei. Care sunt pasii de urmat? Suntem disperati . Am fost furati de administratora. Nu are registru de casa intocmit. Nu are documente justificative pentru cheltuieli. Va rog sa ne ajutati sa ne spuneti ce avem de facut.