avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Activitate asaofi

Activitate asaofi

Nu. Iti spun ca nu ai nici macar o idee despre ce inseamna un asemenea razboi. Copilul tau te va acuza ptr tot ceea ce faci. Autoritatile te vor acuza ptr tot ceea ce faci. Vei avea handicapuri incredibile. Asculta! Fa-ti o noua familie! Nu insista pe primul copil! Nu am cum sa-ti dovedesc acum...dar TREBUIE sa prioritizezi altceva!
Nu, nici macar nu merita incercat!
Practic, intoarceti spatele! Gasiti o alta femeie cu care sa faceti alti copii si sa aplicati ce ati invatat din esecul precedent. Nu va bagati intr-o lupta surda din care nu aveti sanse sa castigati ceva in urmatorii 12 ani! Daca mai faceti 1-2 copii cu noua partenera, v-ar ramane de platit < 17% ptr primul copil, care nu mai e cu dvoastra.
Aud din ce in ce mai des...un mesaj de interes public: Ptr sanatatea emotionala a copilului dvoastra, petreceti cat mai mult timp cu el!
Răspuns la discuția procedura perimare
Pai, se pare ca nu pot exercita o actiune directa in acest sens. (dl av DBM)
Buna ziua,
Acum vreo 5 ani m-am procopsit cu un debit constand in cheltuieli de judecata. Creditorul a initiat executarea silita impotriva mea. Executorul mi-a pus o poprire generala pe conturi, ca o circulara trimisa la 10 banci. Asta, acum vreo 3 ani. Ultimul act primit de mine de la executor a fost instiintarea de infiintare a popririi trimisa la bancile respective. Mentionez ca niciuna din bancile notificate de executor nu a avut ce sa-mi popreasca, fie din cauza lipsei contului, fie din cauza nealimentarii contului.
Care este procedura corecta de constatare a perimarii executarii silite? Ce pot face eu, ca debitor, ptr :
1. a se constata perimarea executarii
2. a se ridica poprirea bancara

Multumesc
Oricum...martonze, proastasatului....sunt nevoit sa constat ca ne-am fosilizat in profunzimea analizarii problemelor copiilor din cupluri divortate. Acuma e strict pe...situatie! Prima aparuta si intens dezbatuta este scaunul de masina..... Eu stiu sa fac un sufle de conopida/brocolli...chiar bun si sanatos. Cred ca o sa astept dezbateri pe aceasta tema....
proastasatului@, repet indemnul: faceti-va si psiholog! Poate veti ajunge acel prim (si unic prin primordialitate) pshiholog judiciar!
Martonze, eu am vazut rapoartele psiho de la Prahova. Fix pix! Nici pe departe, deciziile judecatoresti nu s-au dat in baza lor. Cat despre decaderea din drepturi, instanta de apel de tip bi-noame, a corectat si a respins> Happy?
Martonze, repet: Parchetul a cerut o expertiza INML avand un obiectiv exact. Si anume daca se constata sau nu se constata ca refuzul minorului de a interactiona cu nerezidentul este influentat de comportamentul rezidentului. Alte obiective de expertiza nu au existat. Costul a fost 150lei, maxim.
Cat despre ipjistii lui ILS, miza o reprezinta cele min 25 sedinte x 15olei, ptr a se constata sau a nu se constata aceasi influentare.
Eu, unul, nu cunosc psihologi ipj-isti care sa fi dat rapoarte de "alienare parentala" indubitabile, in ciuda asazisei "porunci". Dimpotriva, contra a 300olei, se primeste un raport extrem de evaziv. Ca...deh! Nimeni nu are chef sa-si asume vreo raspundere, riscand vreo plangere penala din partea alde ps.
Probabil ca daca s-ar fi formulat si alte obiective de expertiza (fapt permis atat rezidentului suspect cat si rezidentului parat), s-ar fi realizat si obiectivele suplimentare.