avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 474 soluții astăzi
Forum Activitate Catalin553

Activitate Catalin553

Am reusit sa iau contactul cu el si se va rezolva totul.
Singurele conditii de participare erau sa dau like, share si sa imi fac un cont pe respectivul magazin, iar toate taxele sunt suportate de ei. Iar partea cu livratul direct pe numele meu am presupus-o eu , in email-lul in care am fost anuntat ca am castigat scria ca premiul imi va veni prin posta din China
Salut , in data de 15 septembrie 2016 am fost anuntat ca am castigat un concurs (la care m-am inscris personal) organizat de un site(din Romania) de stiri din domeniul IT. Premiul(o camera video sport) trebuia sa il primesc prin posta direct de la un magazin din china (teoretic cel ce administreaza site-ul a comandat acel produs cu datele mele: adresa, nume,cod postal , si l-a platit).
Am asteptat 20 de zile lucratoare (termenul de livrare al magazinului),nu am primit nimic. Am luat legatura cu administratorul site-ului iar acesta si-a cerut scuze si mi-a explicat ca (,) comanda nu a fost plasata cu succes deoarece nu avea numarul meu de telefon.
Dupa ce i-am trimis numarul am asteptat iar 20 de zile lucratoare dar tot nu am primit nimic. Am luat iar legatura cu administratorul , acesta a zis ca v-a vorbi cu cei de la magazin ,acestia nu au raspuns ,el mi-a zis ca v-a lua legatura cu un alt magazin (mai mare) de care apartine acest magazin (mai mic) si de atunci nu am mai primit nici un raspuns .
Pe data de 29 noiembrie i-am trimis un email in care l-am intrebat daca a primit vreun raspuns de la cele doua magazine dar eu nu am primit un raspuns de la acesta .(in timpul asta a fost activ pe site ,posta diverse stiri, deci nu si-a luat vacanta de Sf. Andrei si 1 Decembrie)
Ma gandeam sa ii mai trimit un email in care sa ii zic ca daca nu primesc premiul ii voi cere daune morale dar nu stiu daca se poate si nici nu vreau sa il amenint.

Personal cred ca era mai corect sa cumpere un alt produs (de aceeasi valoare si acelasi tip) dintr-un magazin din romania ,pe care sa mi-l trimita iar el sa isi recupereze bani de la magazinul din china.

Nu prea stiu ce sa fac . Nu as renunta nici la premiu .