avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 390 soluții astăzi
Forum Activitate Ilie_suprii

Activitate Ilie_suprii

Răspuns la discuția Frauda cibernetica
Da, sunt constient de ceea ce zice-ti, eu am vrut sa fiu informat, cat de cat, despre cazul meu, cred ca ar trebuii sa vorbesc cu un avocat, si sa-i prezit toate informatiile, pentru o eventuala evaluare, nu?
Răspuns la discuția Frauda cibernetica
Am inteles, dar am si conversatia, in care recunoaste ca a facut acea clona, ar putea fii asta o proba, destul de solida?
Răspuns la discuția Frauda cibernetica
Am inteles, dar pot dovedi, pentru ca eu am toate versiunile ale scriptului meu, incepand din 2014, si pana acuma, iar inculpatul are o copie, in proportie de 60%, si acele versiuni sunt doar in calculatorul meu, adica nu le mai are nici o persoana, oare nu e suficient?
Răspuns la discuția Frauda cibernetica
Pai tocmai, ca nu este un program de calculator, este un script, de baza, pentru rularea unui site (chat de socializare), si as dorii, daca se poate, sa-mi ziceti, cum as putea proceda, sa fac plangere penala la parchet?, nu stiu tot numele inculpatului, i-i stiu doar numele mic, si am un nr de tel al lui, care e pe abonament
Buna ziua, am si eu o problema, si as dorii un sfat la problema mea, am un site (chat de socializare), la care am lucrat 2 ani, acum o luna in urma, cineva a facut o coipe la scriptul site-ului meu, fara acordul meu, dupa ce a facut acea copie, a inceput sa faca site-uri, la altii, pe bani, adica face bani pe munca mea, persoana respectiva, nu are nici o calificare in domeniul IT, si banii pe care i-i face din copia scriptului meu, nu sunt declarati si impozitati, tin sa mentionez ca acea copie a facut-o cu un program haking