avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 756 soluții astăzi
Forum Activitate Alinaalexandra1986

Activitate Alinaalexandra1986

Discuție Credit banca
Bună ziua! Am o prietena care m-a rugat sa o ajut intr-o problema și anume: Are proprire pe conturi dar a obținut un împrumut de la o banca prin octombrie -noiembrie 2016. Acum a obținut și o refinanțare. Pe mine m-a rugat sa îmi deschid un cont în banca ceea ce am și făcut.. Apoi mi-a zis ca trebuie sa merg cu ea la banca sa semnez "ceva"...adică ca sunt de acord sa primesc banii în cont. .și ca dupa pot inchide contul .Eu vreau sa o ajut dar mi-e teama ca nu cumva sa mă pună codebitor..oricum băncile pot avea clauze ascunse...și chiar dacă citesc toațe actele de la banca tot mi-e teama. Ce sfat îmi dați?
Bună seara! Sunt însărcinată iar la sfârșitul lui Martie 2017 urmeza sa nasc. Am lucrat o perioada de 3 luni (1 Aprilie -1 Iulie 2016) apoi de la 1 Septembrie m-am angajat la o alta firma unde lucrez și în prezent. Nu am lucrat 12 luni consecutiv. Țin sa menționez ca urmez și cursurile unei facultăți private (la zi) din 2015. Întrebarea mea este dacă pot primi indemnizația de creștere a copilului. Va mulțumesc!