avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 577 soluții astăzi
Forum Activitate carmenutza_86

Activitate carmenutza_86

mi-a fost suspendat permisul pt caz penal.Am o intrebare: Sa zicem ca dau sala dar nu iau sala niciodata, mai vad permisul dupa 90 de zile sau nu-l mai iau niciodata pana nu iau sala?
Răspuns la discuția NEINCEPREA URMARIRII PENALE
Multumesc.Si pot face o cerere catre politia rutiera sa reduca pedeapsa?
Răspuns la discuția NEINCEPREA URMARIRII PENALE
POT TRIMITE LA PARCHET VREO CERERE CA SA STAU DOAR O LUNA FARA PERMIS IN LOC DE 3 CAT ESTE IN LEGE? SI MAI AM O INTREBARE: TREBUIE SA DAU SALA?
Răspuns la discuția NEINCEPREA URMARIRII PENALE
da. dar de la parchet nu a ajuns nici o decizie prin posta si sunt 6 luni
AM UN DOSAR CU NEINCEPEREA URMARII PENALE DEOARECE M A PRINS CU NUMERE EXPIRATE DE O ZI!!. deja dureaza de 6 luni inchiderea dosarulrui.Oare cat mai trebuie sa astept tinand cont ca depind de permis ca am un copil. Se poate sa trimit vreo cerere la parchet sa stau doar o luna fara permis si nu 3???
Discuție ANGAJARI
DE CE ANGAJATI ARE NEVOIE UN SERVICE AUTO CA SA FUNCTIONEZE?(INSPECTOR RESURSE UMANE? CONTABIL?INPECTOR SSM? MECANIC AUTO..ELECTRICIAN?
buna ziua.unde as putea gasi model contract colectiv de munca service auto? toate 2017

model contract de munca pentru administrator service,fisa postului adm.service,
model contract de munca pentru contabil,fisa post contabil
model contract de munca mecanic auto,fisa post mecanic auto,
multumesc
vreau sa deschid un srl neplatitor de tva pe domeniul de reparare si intretinere autovehicule. cu ce sa incep? de unde sa o iau?
1.ce documente trebuie sa aiba angajatorul pentru firma;
2.ce documente trebuie sa aiba angajatorul pentru angajati;
3.ce documente contabile sunt necesare ca firma sa functioneze;
4.ce se da luna de luna pentru firma si unde?(itm?....etc)
5.ce acte da contabilul luna de luna si unde?
eu am calitatea de expert contabil memebru inactiv,nu am lucrat niciodata,ma poate ajuta cineva cu informatii despre cum sa incep
4.ce trebuie sa depun in fiecare luna ,ca si angajator la itm ,sau prin alte parti,
5.eu tin firma,eu sunt contabilulu
6.ce trebuie sa cer salariatilor cand ii angajez,mentionez ca vreau 5 salariati
7.am citit ca trebuie sa am un regulament intern,dar e in functie de codul CAEN al societatii? fisa postului si contractul de munca pentru salariati? ce contine dosarul lor si unde trebuie depus
8.ce trebuie intocmit luna de luna ,eu avand calitatea de expert contabil
9.sunt programe de contabilitate acum,care este cel mai bun sa-mi fie mai usor?
10.Contra cost sa ma initieze cineva.multumesc
ps: nu stiu de unde sa o iau,cu ce sa incep,ce trebuie facut - mentionez ca la CECCAR nu am facut nimic practic,doar teorie si iar teorie