avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 285 soluții astăzi
Forum Activitate Cristian19882016

Activitate Cristian19882016

Buna ziua,

In urma cu aproximativ 10 ani cand exista site-ul de socializare ''hi5'' cineva mi-a furat poza de pe profil si a postat pe un site care aparuse atunci de '' cocalari ''. Aceasta tema cu cocalari a luat amploare si a inceput tot mai multa lume sa discute despre asta si totul a inceput in momentul cand emisiunea de la rai dar buni prezentata de prezentatorul actual in perioada acea a ''dezbatut'' si el aceasta tema si a fost prezentata si poza mea pe ecran bineinteles fara acordul meu.

Nu am reactionat atunci tocmai ptr ca nu imi plac discutiile publice si toate nebuniile care se intampla la televizor.Am crezut si am sperat ca a fost un moment,un ghinion si va trece dar au trecut atatia ani si in fiecare an apare pur si simplu si toata lumea isi bate joc de mine cum stie mai bine.

Intrebarea mea este: Se poate lua o poza cu o persoana si sa o asociezi ,sa iti bati joc cum vrei tu ?

Stiu ca anumiti indivizi din spatele unui calculator cu un blog pe care nu il citeste ''nimeni'' nu ai cum sa il prinzi dar trusturi precum Prima TV,Cronica carcotasilor,Radio ZU TIMESNEWROMAN, Antena 2

Am facut o cautare dupa poza pe google si imi da rezultat 17 pagini iar fiecare pagina contine 10 site-uri ,bloguri si diverse .

Poza despre care vorbesc este făcuta la un revelion cu prietenii si era opulenta di cauza aurului.

Multumesc anticipat pentru raspuns.