avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Activitate Alina Barbu

Activitate Alina Barbu

Ok!Multumesc
Noi nu am semnat nici un contract privind acea garanatie...tocmai de.asta eu nu am vrut sa semnez acel stat de plata pe care ei m.au pus sa il semnez in ziua cand mi.am dat demisia pt ca pe stat era trecut tot salariul iar eu nu primisem decat jumate...le.am spus ca o sa semnez statul cand o sa.mi primesc restul banilor(adica a cea garantie)dar ideea e ca ieri a disparut statul...precizez:fara semnatura mea pe el...
Am inteles!Multumesc frumos
Lucrator comercial(vanzatoare)
Buna ziua!M.am angajat in luna decembrie si la sfarsitul lunii am primit decat jumatate de salariu iar diferenta mi.au oprit.o ca fiind o garantie si mi.o returneaza cand imi dau demisia!Problema este ca eu saptamana asta mi.am dat demisia si in aceeasi zi au venit la mine cu un stat de plata(pe luna decembrie)eu refuzand sa.l semnez din motiv ca nu mi.am luat suma care este pe statul de plata!Azi cand am venit la serviciu statul de plata nu mai era...ce pot sa fac daca nu imi dau acea garantie?au dreptul sa.mi opreasca acea garantie?si ce fac cu statul daca nu e semnat de mn?Multumesc