avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Activitate Nicudeya

Activitate Nicudeya

Răspuns la discuția Stergerea cazierului
Buna ziua am scos cazieru anu trecut pt angajare si scrie asa condamna la 2 ani anchisoare pt savarsirea faptei prevazuta de art.208 alin.1 cp.art .209 .aliniat 1 litera i .cp art 209 alin 1 litera g. Cp art .209 aliniat 1 litera e. Cp art 209 aliniat 1 litera a. Scria asa .condamna la 1 an anchisoare pt savarsirea faptei prevazute de articolu 86 alin.1 OUG 195/2002..contopeste 2 ani anchisoare cf.articolu 81,82 cp suspenda conditionat executarea pedepsei. Termen de ancercare 4 ani cu aolicarea pedepsei prevazute de articolu 71 cp art.64 aliniat 1 litera a. Teza 2 cp. Art 64 alin.1 litera b cp art. 71 alin. 5 cp ..dispusa prin S.P. nr 2199 din 11/09/2013 va rog ajutatima sa stiu daca mai pot avea cazieru curat.astept raspuns urgent va salut cu respect
Buna ziua as vrea sa stiu si eu cum sau cand mi se va sterge cazieru.am primt o condamnare pt furt auto.de 2 ani cu suspendare si 2 ani termen de asteptare .si este aproape gata cum procedez pt ca cazieru meu sa fie curat.astept un raspuns cu respect va multumesc