avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Activitate valentina4242

Activitate valentina4242

Discuție Buna ziua
Gasesc un raspuns la intrebarea mea va rog?
Discuție Buna ziua
Am un titlu de propietate al bunicii mele cu mai multe terenuri pe care l- am vandut acum am facut un precontract de vanzare pe o alta suprafata din Tp si a ramas sa fac cartea funciara ca apoi sa incheiem contractul de vanzare cumparare doar ca la cadastru sa descoperit ca terenul respectiv este intr- o alta tarla decat cea inscrisa pe titlu iar cei de la ocpi spui ca ei nu pot rectifica numarul gresrlei deoarece greseala nu este facuta de ei.Ce pot face? Am nevoie de o solutie urgenta deoarece trebuie sa inchei contractul de vanzare cumparare.Multumesc
Pai nu vad de ce as fi avut nevoie de toate alea avand in vedere ca nu am facut nimic special decat sa pun faianta gresie maruntisuri care le face otice om in casa ca eu daca vreau sa schimb gresia maine in casa nu am nevoie de acordul locatarilor sau aut de constructie.Intrebarea mea este daca cei de la primarie i- mi cer acordul locatarilor iar sefa de bloc are o lista mai mare cu pers care nu sunt de acord iar eu am o lista mai mica cu pers care sunt de acord iar presedintele asociatiei nu o sa semneze pentru ca sunt mai putine pentru decat impotriva ce as mai putea face? Sau presedintele este obligat sa semneze indiferent ca am 5 sau 20 semnaturi cu de acord?
Am inchiriat un spatiu unde am investit pentru un fast food la parterul unui bloc spatiu care in contractul de vanzare cumparare este trecut ca si spatiu comercial nu ca imobil de locuit.Am inteles ca am nevoie de acordul locatarilor am fost la asociatie si ma trimis la sefa de bloc care nu este deacord si a strans vreo 13 semnaturi precum ca nu sunt deacord.Acum eu am inceput sa o iau din usa in usa sa incerc sa- i conving eu dar nu am decat vreo 4 semnaturi pana acum si nu stiu daca o sa strang mai multe.Ce pot face daca nu am atat de multe semnaturi ca ea? Mai exista vreo solutie ca sunt disperata?