avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 754 soluții astăzi
Forum Activitate bucovineanu69

Activitate bucovineanu69

Bună la articolul 16 se zice ca bursa de ajutor social cu 75 la sută din salariu minim 1572 și 75 la suta inseamna 1179. Întrebarea mea este cum se calculează pe mebrul de familie sau toată familia. Aștept răspuns ca să știu dacă mă incadrez sau nu .. Multumesc.
Bună ziua. Pentru bursă sociala care este venitul pe mebrul de familie. Pe semestrul II anul 2022.
Bună ziua. Bursa de ajutor social cat trebuie sa ai venitul pe mebrul de familie ca sa depui 2022 pe semestrul II. Am văzut în ordinul de minister ca 1572 lei dar este pe persoana sau total. Multumesc
Buna. Codul cane este 4333 și să zic că firma profitul nu îl are de 80 la sută și să aibă m-ai puțin să zicem 50 la sută eu am funcția de paznic. Întrebarea m-ai sunt obligați să facă salariul 3000 lei conform Hotărârii Guvernul 114/28:12:2018 .Mulțumesc.
Discuție Salariul minim
Bună lucrez la o firma care are codul cane 4333 in funcția de paznic și a-și dori să știu dacă sunt obligați să facă salariul 3000 lei conform HG 114 din 28 decembrie 2018 . Multumesc
Buna sunt salariat la o firma de construcții și are codul cane 4333 se încadrează în hotărârea guvernului 114 din 29 decembrie 2018 cu salariu minim de 3000 lei construcții. Mulțumesc.
Discuție Deducere
Buna sunt salariat și socrul și soacra sunt in ajutorul social pot să-i bag la deducere personală fără să-i afectez ajutorul social va mulțumesc.