avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 770 soluții astăzi
Forum Activitate Andreea Iordache

Activitate Andreea Iordache

Treceti copilul pe numele vostru a mamei k el daca azi il vrea maine nu o sa va poate face probleme la inscris copilul la scoala si la parasirea tarii eu sunt in aceasta situatie si stiu ...pe mine ma batut si am plecat cand copilu aveam 2 ani akum are trei sil cresc cusingura parinti mei si nu pot pleca nikaieri fara acordu lui
Pai imi trebuie acte de la casa din alta tara ca am unde sta?? Eu vreau sa plec ca am o relatie cu cineva si el sta in franta ..
Daca parasesc tara fara acordul lui ce patesc ,?? El a sp ca nu imi va da niciodata acordul sa plec ....nu vine nici sa vada copilu si bani ii da cand vrea el ....a facut apel ca ii dadea cu 13 lei in plus la copil fata de minim pe economie
Eu am trait in concubinaj...copilul e pe numele tatalui ...la judecatorie mia dat pensie de intretinere ,custodie comuna fara drept de vizita ca el nu a cerut ....iam cerut o procura ca sa parasesc tara insa nu vrea sami dea ....pot pleca cu copilul fara acordul lui ?? Repet nu incalc nici un drept de vizita deoarece nu are .....ii plateste pensie cand vrea el ...a facut scandal de craciun am fost la politie si a fost avertizat sa nu mai vina aiki akum el e plecat in belgia ...va rog un sfat pentru a pleca cat mai repede din tara cu copilul care e incredintat la mine sub crestere si educare doar ca avem custodie comuna