avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Activitate Deea 25

Activitate Deea 25

OK va multumesc pentru timpul acordat
OK va multumesc pentru timpul acordat
Taxele la stato plus taxele la notar.Acum nu foloseste nimeni apartamentul IAR dezbaterea mostenirii nu a fost facuta nici dupa mama nici dupa tata.Cu vorba buna nu reusesc sa rezolv nimic.am incercat sa-i sun ca platesc eu si dupa vanzarea ap IMI da ce am cheltuit dar nu vrea sa vanda casa nici nu vrea sa plateasca nimic.Cum pot proceda? Multumesc
ATI inteles gresit!! Eu vreau sa platesc tot si dupa ce se vinde casa sa-mi dea ce am cheluit dar EA nu vrea ..nu pt ca vrem so indepartam Atentie cum intelegeti!!!! Decat sa pierdem casa prefer sa se vanda decat so ia statul si fiecare ISI ia ce i se cucine!
Am o alta intrebare.Daca eu o chem in instanta pt a face dezbaterea mostenirii si EA nu se prezinta ce se intampla? Valoreaza ca si cum EA ar accepta sa FIE facut dezbaterea mostenirii in Lipsa ei ? Sau daca nu se prezinta in tribunal nu se poate face nimic? Va multumesc anticipat.
Tutela in sensul daca EA nu plateste nimic IAR eu si cealalta sora platim toate taxele sora care nu participa la plata taxelor are acelasi drept ca noi la dezbaterea mostenirii?? Daca nu platim toate taxele statul ne poate lua apartamentul vazand ca e parinti nostri lai cumparat ..fiind proprietari 100%? Multumesc
Buna ziua,suntem 3 surori si un apartament in comun.Ambiti parinti au decedat m'ama acum 17 ani IAR tata anul trecut 2016.Nu reusim sa gasim un acord si inca nu am facut dezbaterea mostenirii. Una din surori nu vrea sa contribuisca la plata taxelor pt apartament pot face ceva so oblig? E adevarat ca daca nu plateste ISI Pierde dreptul la apartament ? Pot face dezbaterea mostenirii si vanzarea apartamentului si fara EA?? Pot so chem prin tribunal sa facem dezbaterea si vanzarea apartamentului? Ma pot tutela in vreun fel? Va multumesc anticipat!