avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Activitate antoniamaria1

Activitate antoniamaria1

In situatia in care un salariat are emis un certificat medical in luna iunie,dar nu are stagiul minim de cotizare complet….cum se deconteaza medicalul?!
Buna ziua,va rog ajutor….am introdus ieri in contract in revisal pe o perioada determinata de 6 luni,dar data incetarii contractului a fost gresita,am selectat martie in loc de aprilie..
Cum pot sa corectez?
Răspuns la discuția enel
este vorba de un imobil nou,am ramas toti la comun pt ca fiind vorba de 4 apartamente doar am crezut ca ne putem intelege,dar odata cu mutarea celor pe numele carora e contractul si schimbarea contorului au inceput problemele.in aceasta seara in mod abuziv au taiat cablu comun de la curent de la intrarea in bloc...
Răspuns la discuția enel
dansii sunt cei de la care am cumparat eu apartamentul,si pe numele carora este si contractul.ei doresc sa ne oblige sa platim suma de 100 de milioane in 3.in contractul de vanzare cumparare nu se specifica nimic cu privire la asta,unui singur vecin in contract ei se obliga sa ii furnizeze toate serviciile acestea si el sa plateasca 25%din facturi.pana acum suma de 4 milioane o plateam doar pe vorbe,nu am vazut niciodata nici o factura si la sfarsitul anului am vazut si de ce
Discuție enel
buna ziua,acu 3 ani am cumparat un apartament intr-un imobil unde exista un singur contract de curent pt toate apartamentele,si toate facturile veneau la comun.in fiecare an pe timp de iarna plateam cate 400lei,fara sa vad vreo factura.anul trecut am aflat da "contoarul era masluit"si facturile erau in jur de 100 lei.am solicitat catre enel sa mi se faca un contract separat dar acesta dureaza.luna aceasta factura la curent a venit 100 milioane,iar domnii de la care am cumparat ameninta ca vor opri curentul daa nu platim de data aceasta doar noi 3 vecini,pana acum toate "facuturile"imprtindu-se in 4.azi au rupt sigiliul contoarului si au oprit sigurantele.contractul meu mai dureaza o luna,ce as putea face intre timp??ei ne ameninta in fiecare zi,si as vrea sa stiu daca as depune o plangere l enel cum ca ei ne-au vandut energie electrica timp de 3 ani ce s-ar intampla?!