avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 159 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua,va rog ajutor….am introdus ieri in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua,va rog ajutor….am introdus ieri in contract in revisal ...

Buna ziua,va rog ajutor….am introdus ieri in contract in revisal pe o perioada determinata de 6 luni,dar data incetarii contractului a fost gresita,am selectat martie in loc de aprilie..
Cum pot sa corectez?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:57, 14 Octombrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua
Contracte - operatii contract - corectie, iar data de la care produce efecte este data angajarii.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se va face corectie la c.i.m. introdus gresit. Astfel:
- Corectarea in sistem a inregistrarilor din acest ecran se poate face apasand butonul "Corectie" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte":
- Selectati salariatul pentru care se doreste a fi corectat contractul
- Se corecteaza datele dorite : in loc de martie treceti aprilie pentru data sfarsit activitate
- Salvati inregistrarile , generati fisierul care apoi in transmiteti/depuneti la ITM.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare revisal durata muncii gresita gina.bratu gina.bratu Buna ziua , daca s-a inregistrat gresit in revisal durata timpului de munca de 8 ore pe zi in loc de 6 ore pe zi ,cum remediez eroarea in revisal ? Ce pasi ... (vezi toată discuția)
Corectare cnp eronat in declaratiile 112, 205 si revisal carmenbn carmenbn Incepand cu luna dec 2012, am completat declaratiile 112 si 205 avand CNP-ul gresit pt.unul din salariati.Cum se poate corecta situatia aceasta la ANAF si ... (vezi toată discuția)
La multi ani. am o intrebare : la data de 27. 11.2023 am introdus ... Csilla-Julianna Csilla-Julianna La multi ani. Am o intrebare : la data de 27. 11.2023 am introdus in Revisal un CIM dar am gresit la ore . Am introdus in loc de 2 ore/zi , 4 ore/zi cu salar ... (vezi toată discuția)