Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua,va rog ajutor….am introdus ieri in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua,va rog ajutor….am introdus ieri in contract in revisal ...

Buna ziua,va rog ajutor….am introdus ieri in contract in revisal pe o perioada determinata de 6 luni,dar data incetarii contractului a fost gresita,am selectat martie in loc de aprilie..
Cum pot sa corectez?
Buna ziua
Contracte - operatii contract - corectie, iar data de la care produce efecte este data angajarii.
Se va face corectie la c.i.m. introdus gresit. Astfel:
- Corectarea in sistem a inregistrarilor din acest ecran se poate face apasand butonul "Corectie" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte":
- Selectati salariatul pentru care se doreste a fi corectat contractul
- Se corecteaza datele dorite : in loc de martie treceti aprilie pentru data sfarsit activitate
- Salvati inregistrarile , generati fisierul care apoi in transmiteti/depuneti la ITM.