avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Activitate Sambry

Activitate Sambry

Răspuns la discuția Probleme înmatriculare auto
Va Multumesc mult. Cred ca o sa il acționez in instanța pentru ca de 8 luni ma tot rog de el sa imi dea fiscalul si nu vrea. O sa ii fac si o Înștiințare scrisă si daca nici asa nu vrea , o sa il acționez in instanța. Va Multumesc.
Buna seara. Încep cu problema mea pe care cu siguranta o mai au si alte persoane. Am cumpărat o masina de la o persoana si aceasta nu mi-a dat pe loc fiscalul. A zis ca o sa il trimita in câteva zile. Într-adevăr mi-a trimis o poza pe net cu fiscalul, dar nu si foaia in original. De câteva luni de zile ma tot rog de el sa imi trimita ficalul dar nu vrea. Am reușit sa o trec la fisc pe numele meu in cele din urma dar acum nu reușesc sa o trec la poliție pe numele meu. Am incercat sa scot acea poza la imprimanta si sa ma duc la poliție cu ea dar nu au acceptat-o. Va rog ce modalitate exista sa imi trec masina pe numele meu. Masina nu mai este in evidentă acum la el ci doar la mine, dar doar la fisc. Nu cred ca nu mai exista o modalitate sa o inscriu. Va Multumesc mult!!!