avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Activitate Denis19

Activitate Denis19

Si pot sa primesc o amenda administrativă ? Si sa imi recapăt permisul. ??
Oare ar exista posibilitatea sa ma aleg doar cu o amenda si sa mi se înapoieze permisul ?
Buna ziua! In data de 20.04.2017 am foat oprit in trafic de un echipaj eu având dreptul de a conduce suspendat pe 3 luni! Cu toate acestea având o problema foarte gravă am
Fost nevoit sa conduc! Am mers dupa ceva vreme la politie am dat declarați ca suspect si ca inculpat in tot acest timp Mi-am angajat un avocat acum avocatul mia zis ca dosarul a ajuns la instanța tin sa precizez ca eu sunt plecat din tara ! Acum întrebarea mea ar fii daca mai am șanse sa imi recapăt permisul si ce o sa pățesc
Răspuns la discuția Conducere cu permius suspendat
Nu, nu mai am nici un antecedent penal
Răspuns la discuția Conducere cu permis suspendat
Salut, as dori sa aflu dacă ti sa mai dat permisul înapoi deoarece sunt și eu in cazul tau
Răspuns la discuția Conducere cu permis suspendat
Mulțumesc
Răspuns la discuția Conducere cu permisul suspendat
Salut am văzut ca ai fost depistat in trafic cu permisul suspendat, as vrea sa știu dacă ți-ai primit permisul înapoi sau nu , sunt și eu in cazul tau
Răspuns la discuția Conducere cu permius suspendat
Va mulțumesc pentru răspuns. Sper sa nu se trimită in judecată. Va mulțumesc încă o data pentru răspuns
Răspuns la discuția Conducere cu permius suspendat
Nu nu mai am antecedente penale și când am fost oprit de echipaj a fost pentru ca nu îmi mergea un bec pe faza scurta
Buna ziua ! Am și eu o întrebare! Am condus cu permisul suspendat am fost oprit de un echipaj și mia fost întocmit dosar penal! As mai avea șanse sa îmi recuperez permisul de conducere? Țin sa precizez ca dosarul deja a fost pe la procuror și urmează sa merg si eu sa ma întâlnesc cu procurorul? Așa ca întrebarea ar fii
Mai am sansa sa Îmi recuperez permisul ?