avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 164 soluții astăzi
Forum Activitate Elena2515

Activitate Elena2515

Va multumesc
Buna seara . Am un copil de 2 ani si apelez la dv fiinca vreau sa stiu cum e cu noua lege . Noi suntem toti 3 trecuti la inttetinere la scurt timp dupa ce sa nascut fetita , iar in urma cu cateva zile am vorbit cu domnul administrator despre aceasta chestiune si mi sa spun ca dupa noua lege copii pana in 3 ani sunt scutiti doar de unele plati ( cum ar fi salariul femei de servici dupa scara de ex ) si cum ca ei ar figurra in comtinuare ca persoana la intretinere . Estr adevarat ? Astept un raspuns .va multumesc
In decursul zilei de astazi am fost sanctionat contraventional cu o amenda de 580 lei (290 in 48 de ore ) pentru nerespectarea semnificatiei indicatorului ocolire prin partea dreapta .A fost vina mea doar ca am ramas surprins cand inainte de a semna procesul verbal am intrebat cate puncte primesc la aceasta suma iar agentul mi a raspuns cum ca nu primesc nici un punct ci doar amenda . Intrebarea mea este urmatoarea .. exista amenda fara puncte ? Si daca nu .. ce pot face ? Astept un raspuns . Va multumesc