avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Activitate Alin Baciu

Activitate Alin Baciu

ITM a venit in control si a luat declaratii de la toti colegii ( care au declarat toti ca au ore suplimentare neplatite) insa au venit cu raspunsul ca daca este pe rol un proces ei nu se baga si refuza sa depuna formularele completate de mine si de colegi. Juristul firmei refuza sa depuna un pontaj( pentru ca acesta este realizat pe 8/h pe zi fiind fals), refuza sa depuna foile masinii,minte ca masinile nu erau dotate cu sistem GPS si totusi a fost aprobata cererea dansului de a nu audia audia martorii. Tind sa cred ca desi am pontajul si mail-urile in care angajatorul solicita sa fac interventii, nu o sa castig pentru ca suntem in ROMANIA...
Si proba cu martori mi-a fost respinsa.
De 2 intalniri este cerut si tot nu este adus nimic. Juristul refuza sa aduca un pontaj pe motiv ca el nu exista.
Buna ziua. Am si eu un proces pe rol pentru plata orelor suplimentare.la ultima instanta s-a aprobat o expertiza contabila, insa nu inteleg expertul contabil unde va face verificarile atata timp cat societatea in cauza refuza sa depuna un pontaj sau orice act care sa arate numarul de ore suplimentare neplatite