avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 257 soluții astăzi
Forum Activitate Rodi111

Activitate Rodi111

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pe cartea funciara à apartamentului scrie clar: parti comune... Holuri, terasse, boxe etc. Deci holul fiind parte comuna inseamna calcul pe persoana. Am vazut multe geseli la calculul intretinerii. Fiecare face ce vrea si cum il taie capul. Nu esté control iar AP nu respecta legea 196/2018
Buna ziua, pe holul blocului de 8 etaje unde am proprietatea sunt 2 calorifere mari si la fiecare étaj cate un calorifer.Cum se repartieza plata incalzirii pe partile comune.? Sau altfel spus cum se plateste caldura de pe holuri? Pe persoana sau cota parte indiviza? Legea 196/2018 nu esté clara cu acest aspect. Multumesc
Va multumesc ! Voi incerca asa.
Din pacate autoritatile franceze cer in cazul persoanelor divortate pe langa actul de divort actul de mariage un original. Unii romani l au obtinut ,unii la tribunal la arhiva,altii au legalizat duplicata de la starea civila. Eu pot incerc sa le explic dar nu vor intelege. Mai am copii dar cet originalul.
Buna seara . Pentru obtinerea cetateniei un Franta se cere certificatul de casatorie in original. Sunt divortata din 2003 si actul original à fost depus la dosarul.Este posibil sa il obtin in original de la judecatorie ,daca il mai gasesc. ? Sau de la oficiul starii civile ? Multumesc