avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Activitate BalanValentin

Activitate BalanValentin

Multumesc frumos .
Buna dimineata , se poate aplica art.41 aliniatul 3 lit.c ? Multumesc .
Si pentru modificarea locului de munca , a functiei cum se procedeaza legal daca ambele parti sunt de acord ? Multumesc .
Buna ziua , transferul de pe un post de executie pentru alt post tot de executie in interiorul spitalului este valabil comform art.32 lg.153 din 2017 ? Multumesc
Sesizati m ai intai protectia consumatorului , din localitatea dumnevoastra ! eu am avut de m ai multe ori probleme cu orange , di de fiecare data am rezolvat fara tribunal.Succes !
Buna dimineata , eu am iesit la pensie de drept , in noiembrie 2019, in baza legii 263/2010, la virsta de 59 de ani si 3 luni , . conditii speciale de 8 ani si 4 luni, stagiul de cotizare este de 45 ani si 3 luni , numar puncte acum. 78.77043 , punctajul mediu anual este de 2.70070 , aferent indicelui de corectie 0.45012 , indice de corectie este de 1,2 .un prieten de al meu a iesit cu 6 luni dupa mine la pensie , avind si salarul mai mic , si virsta mai mica ca a mea si vechimea mai mica si el a iesit cu indicele de corectie de 1, 5 . este corect ? ce s a intimplat si ce se poate face pentru corectia de 1,5 . Multumesc frumos !
Ce lege se aplica in sistemul de pensie de drept
Da , Coronavirusul exista ! lucrez in Sanatate , eu am fost testat pozitiv in luna martie si ca sintome am perdut de tot mirosul sl ceva gustul , dar fiind internat in spital , am avut 2 asistente pina in 50 ani care au avut probleme urite , cu febra peste 38 G. C. 12 zile de tratament cu antibiotice , injectabil dar febra nu ia scazut sub 38, vreau sa precizez ca nu aveau probleme de sanatate au stat o luna in spital si vre o 3 saptamini acasa . Deci nu este o GLUMA daca il ciupesti de undeva ! Exagerari sunt! dar mai bine PREVII decit sa incerci sa TRATEZI ,
Cercetat de politie, atit se poate intimpla ! Dupa intervin procurorii

Doar cercetat de politie, atit se poate intimpla !