avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 178 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters434492

Activitate ContSters434492

Răspuns la discuția Racordare Enel - imobil nou
Eu ma chinui de 3 ani sa le inteleg sistemul, astfel incat sa pot avea pana la urma electricitate. In primul an am solicitat racordarea si am primit o solutie cu un stalp pe locul de parcare si in fata balconului si trebuia sa schimb eu un stalp de pe strada! In anul urmator nu am primit raspuns la cerere si am depus-o pe a 3-a, dupa 4 luni a venit raspunsul: bransare din post trafo aflat la 80 m cu traversarea aeriana a unui drum national!!! Credeti ca pot obtine aviz CNADNR!? Asa ca am facut o noua solicitare. Raspuns dupa doar 2 luni (pt ca am sunat direct la proiectantul Enel de pe zona aproape zilnic): acum zice ca sa ma bransez din postul trafo de peste drum cu subtraversare sosea nationala! Drept urmare a calculat un tarif de trei ori mai mare (6500 EUR)!!! De unde suma asta? Cred ca mai bine demolez cladirea! Pe strada la mine in fata terenului este u stalp de curent (cel pe care vroia sa il schimb eu), dar acolo se pare ca tine rezercva pentru altcineva. Pe zona mea este un singur proiectant al Enel care decide cam ce vrea el!