avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Activitate Deplin Ileana

Activitate Deplin Ileana

Buna ziua , asi vrea sa mai știu ceva , dacă actualul soț mă împuternicește pe contul lui este posibil sa ii blocheze și lui contul? Pot sa primesc alocația și pensia alimentară a copiilor în contul lui dacă mă împuternicește?
Păi da domnu Dan dar eu nu am nici o înștiințare nici un document din partea nimănui m-am trezit că am blocat contul de salariu și acum și contul unde primesc pensia alimentară și alocația copiilor paina de rezolva eu ce pot sa fac? Am sunat ieri pe acel executor și mi-a zis simplu că dacă nu-mi convine sa fac contestație la Gurahonț că acolo a avut loc procesul, eu șanț din Arad
Mulțumesc frumos pentru răspuns, însă asi dori sa știu dacă pot face contestația la ori ce judecătorie ,și dacă trebuie sa o fac împotriva executorului ce mi-a blocat și luat pensia alimentară a copiilor
Buna ziua , am nevoie de un sfat o îndrumare ce ar fi de făcut ,am avut un credit in 2008 pe care eu am știut că e achitat de fostul soț ,însă acum două luni după ce m-am angajat m-am trezit pe când să îmi ridic salariu că me contul blocat de un executor suma de 1/3 din salariu apoi luna asta in urma divorțului a fost blocat și contul de la alta banka unde primesc alocația și pensia alimentară a copiilor și mi sa oprit toată suma , pensia alimentară a copiilor în valoare de 400 Ron doar alocația am putut sa o ridic, întrebarea mea este următoarea , este corect și legal sa mi se oprească 1/3 din salariu + toată pensia alimentară a copiilor? În mod normal și legal trebuia sa mi se blocheze fara nici o înștiințare conturile? Daca au trecut atitia ani de când am avut creditul și nu am fost contactată in nici un fel de nimeni? Ce pot sa fac? Va mulțumesc frumos pentru înțelegere și aștept răspunsul dumneavoastră