avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 291 soluții astăzi
Forum Activitate Mateifd

Activitate Mateifd

Multumesc mult!
Buna ziua
Am marea rugăminte să mă ajutați cu un răspuns la situația de mai jos:
Tatăl meu deține un procent de 35% parti sociale in cadrul unui SRL cu capital social in valoare de 200 lei;
Societatea are momentan mai multe datorii si are activitatea suspendată In urma unui control al.politiei locale...asociatul majoritar este un francez care nu prea vrea sa mai plateasca nici datoriile.si nici amenzile venite de la Itm/poliție..
Precizez ca tata nu a fost implicat în activitatea firmei si nu a deținut firma de administrator..
Exista vreun risc pentru el.daca firma intra in insolventa sau este executată silit?
În speranța unui raspuns cat mai rapid din partea dvs
Va multumesc anticipat
O seara placuta
Răspuns la discuția Organizare bucătărie fast food
Va multumesc mult pentru răspunsul detaliat!!
Buna ziua
Ma puteti îndruma va rog unde pot gasi detalii despre cum trebuie structurată bucătăria pentru un fast food?am inteles ca trebuie sa existe toaleta separată pt personal,vestiare,dus,intrare separată in bucătărie etc?Este adevarat?Intenționăm să deschidem un bistro cu burger si pizza nu un restaurant in toata regula...Imi puteti spune de ce autorizați i am nevoie si care ar fi pașii pentru autorizare DSV/ISU?
Am citit de asemenea mai sus ca si destinația spatiului ar trebui schimbată...acest demers trebuie facut de proprietar si nu de catre Noi,chiriașii...corect?precizez ca spatiul gasit este la parterul unui bloc si a fost inainte un showroom de echipamente bucătărie..
În speranța că nu veți ocoli întrebarea mea,
Va multumesc anticipat!
Cu stima
Florin
Răspuns la discuția Poprire cont economii pt copii
Multumesc mult pt raspunsul prompt!
Buna ziua
Imi puteti comunica va rog daca sumele din contul de economii deschis pe numele copilului minor și unde sunt împuternicit pot fi poprite?
Multumesc anticipat!
O zi plăcută
Florin