avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Activitate VICTORIABABOI

Activitate VICTORIABABOI

Buna ziua, am incercat sa fac declaratia si pt persoana cu pensie militara.Pe contractul de munca al asociatiei are un salariu brut de 936 lei.Am completat totul si am bifat pensie militara,insa imi apare o eroare :"pentru tip asigurat 1 din sectiunea A/B nu ati completat sectiunea asigurat E3" nu stiu la ce se refera si ce trebuie sa mai completez. Ideea e ca nu pot merge mai departe cu declaratia! va rog sa ma ajutati cu ceea ce ar trebui sa completez sau unde gresesc! Multumesc!
Multumesc,insa raspunsul cred ca nu este cel asteptat.Conform ordonantei nr.4,cei ce primesc altfel de pensie decat cea din sistemul public(aici am spus ca primeste pensie militara),iar indemnizatia de la asociatie este sub 1000 lei.In acest caz angajatorul plateste ca si pana la data de 1 aug.a.c?
As mai ava o nelamurire cu privire la cei cu pensie militara care au functia de administratori in cadrul asociatiei de proprietari, Contractul de munca este de 4 ore. As vrea sa stiu la dec 112 cum trebuie sa o completez si ce trebuie sa platesc in cazul CAS si CASS din partea angajatorului
multumesc
Va multumesc,daca mai am intrebari revin
Buna ziua, as dori sa stiu cum se fac retinerile pentru un salariat care are program normal la privat si 2 ore in cadrul asociatiei de proprietari pe functia de presedinte. Trebuie sa retin si pt sanatate si pt somaj? il trec in comisia de cenzori sau ca salariat? multumesc