avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 142 soluții astăzi
Forum Activitate robomax

Activitate robomax

Buna seara. Un caz simplu. Furt de bicicleta, inculpatul declara ca nu a fost asigurata cu antifurt, eu parte vatamata contrazic dara fara dovezi concrete, doar pe baza faptului ca nu sunt nebun sa o las nelegata doua saptamani cat am fost plecat in vacanta.
Hotul acesta argumenteaza ca la 300 metri in acelasi complex de locuinte se afla un stand mare de biciclete fix sub sectia de politie si spune el ca daca eram atat de ingrijorat, de ce nu am legato acolo. Eu am lasato in fata blocului meu unde intradevar nu este lumina si nici supraveghere foto video.
Tot hotul motiveaza ca puteam sa o las si in spatele blocului, loc inchis si asigurat, sau la un prieten. Cum sa il fac sa recunoasca, ce idei puteti sa imi dati sa il combat? Mentionez ca nu imi permit avocat. Acest infractor mai are o fapta unde s au impacat dar arecunoscut in acel caz ca a taiat sistemu antifurt. Va rog daca se poate niste pareri saau sfaturi. El recunoaste toata fapta in afara taierii antifurtului.
din ce am citit pe forumuri pentru tentativa de furt poate primi chiar amenda administrativa daca recunoaste tot.

eu mi am recuperat atunci pe loc bikla si nu mai am.pretentii deci o sa se termine aici daca el nu depune plangere.

multumesc pentru sfaturi
o sa fiu sincer pentru ca pe camere sr vede adevaru.
i am luat cu forta clestele din mana si l am lovit se mai multe ori apoi l am lasat sa plece..
politistii au spus ca pe video se vede clar ca hotul nu ers agresiv si ca nu se justifica faptu ca l am lovit de atatea ori.
eu o sa depun plangere doar daca depune si hotul.

atunci pe loc a vrut sa ma plateasca sa ne impacam.
da.asta as vrea sa fac.sa depun plangere sa fie pedepsit.
dar politistii au spus ca e riscand ca pot fi si eu condamnat.

erau adidasii lui.
au cazut din picioare si a vrut sa se intoarca sa si ia da m-am intors catre el mimand ca arunc cu clestele dupa el si a fugit.
scula e un cleste cu care mi ai taiat cablul de la bicicleta.multumesc
daca am prins un hot la furat,l am batut i am luat scula cu care fura si adidasii,poate fi considerat talharie daca eu am retinut scula aia ca proba pentru politie?
recent dupa ce am avut o problema am intampinat inca una.
daca am de exemplu 5 fape.mi se da pedeapsa cea mai mare plus o treime din total?
daca recunosc toate faptele mi se reduce o treime din total?deci raman cu pedeapsa se baza?
Răspuns la discuția talharie.plangere depusa de hot
ma speriat cineva ca e talharie si ca pedeapsa e mare
Răspuns la discuția talharie.plangere depusa de hot
am anuntat politia