avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Activitate Ovidiu998

Activitate Ovidiu998

Eu am fost externat in aceeasi seara si la spital nu mi-au dat nici un document, mi-au spus ca trebuie sa iau ceva de la IML ca sa imi poata da documentele. Iar la politie, doar m-a pus sa scriu declaratia si alte detalli nu am primit. Ma pot duce sa imi scot CML fara absolut nici o dovada(fara rani)? Stiu doar numele politistului.
Dosarul penal s-a deschis automat, sau trebuie sa fac eu plangere?
Multumesc de ajutor!
Eu am fost externat in aceeasi seara si la spital nu mi-au dat nici un document, mi-au spus ca trebuie sa iau ceva de la IML ca sa imi poata da documentele. Iar la politie, doar m-a pus sa scriu declaratia si alte detalli nu am primit. Ma pot duce sa imi scot CML fara absolut nici o dovada(fara rani)? Stiu doar numele politistului.
Dosarul penal s-a deschis automat, sau trebuie sa fac eu plangere?
Multumesc de ajutor!
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

V-ati scos CML? Ati depus plangere prealabila?


Politis a venit cand eram la
Spital doar sa ma intrebe daca eram pe trecere si mi au zis sa vin luni la politie, ei au facut masuratori tot, nu am primit nici un act de la spital, dupa ce voi face reat de CML ce este de facut?
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

V-ati scos CML? Ati depus plangere prealabila?


Politis a venit cand eram la
Spital doar sa ma intrebe daca eram pe trecere si mi au zis sa vin luni la politie, ei au facut masuratori tot, nu am primit nici un act de la spital, dupa ce voi face reat de CML ce este de facut?
Buna ziua,
Am 19 ani, baiat, veneam de la facultate si am fost calcat pe trecerea de pietoni, frana de 19m, viteza peste limita legala, daca nu saream inainte de impact eram mort/paralizat, asa am scapat doar probleme la genunchi care pot ramane pe viata, si o rana deschisa care a fost cusuta in cap de circa 10cm, si taieturi pe gat care vor ramane toata viata.
INTREBAREA MEA ESTE: Vinovatul are vreo sansa sa faca puscarie, merita sa merg cu el in instanta pt despagubiri, sau sa ii cer bani, el fiind un om relativ amarat, suma la care ma gandeam este de 2000e, dar fiind nesigur daca face sau nu puscarie nu stiu daca va accepta.
Multumesc de ajuto.