avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Activitate Gerlobin

Activitate Gerlobin

Va multumesc! Am vazut si art. 39, insa am o intrebare. Promovarea examenului credeti ca presupune acumularea a 50 puncte la admitere? Avand in vedere ca vreau sa ma transfer in anul 2, cand multi studenti de la drept renunta la facultate.
Buna ziua! Sunt student la drept la buget in anul 1 la UBB din Cluj-Napoca. Din probleme personale, cu toate ca sunt din apropierea Bucurestiului, am fost nevoit sa dau la Cluj. Problemele s-au remediat, insa prea tarziu, deci vreau sa ma transfer din anul 2 la Bucuresti (deoarece am inteles ca din semestrul al doilea anul 1 nu este posibil). Doresc informatii in legatura cu conditiile de transfer ale Facultatii de Drept din Bucuresti si ce trebuie facut concret. Mai trebuie sa dau admiterea? UBB si UB sunt in Consortiul Universitar “UNIVERSITARIA”. Din ce stiu, UBB nu cere admitere celor ce doresc sa se transfere de la Universitatea Bucuresti. Tin sa adaug ca am diabet zaharat tip 1 (mentionez acest lucru deoarece motivele de sanatate sunt intemeiate, fiind mai aproape de familie si de doctorul diabetolog).
Sper ca nu v-am plictisit si va multumesc anticipat!