avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Activitate luddivic

Activitate luddivic

Răsp.: buna ziua,am si eu o problema am o casa la țara si as vrea sa o intabulez ,am fost la notar si m'au trimis la identificare de teren ,iar acestia mi'au spus ca terenul e al statului ca nu am numar topografic si ca trebuie sa merg la primarie sa se intabuleze ei si pe urma sa imi dea pamantul de sub casa ..ai putea te rog frumos sa imi spui cum sa procedez cu cei de la primarie ce sa le zic?casa e construita acum 80si ceva de ani impozitul la zi am numar de casa ..fara probleme sau altele..cum as putea sa imi fac contractul pe casa asta ma intereseaza pe mine.Multumesc mult si sxuzama daca deranjez.
Pai cei de la identificare mi-u zis ca cei de la primarie trebuie sa se intabuleze si dupa sa imi dea pamantul de sub casa ...casa unde e construita a fost "izlaz" si langa e un drum ...practic casa e bagata in drum cum arata pe harta..mie nu imi trebuie si drumul sau alceva eu doar vreau sa imi fac contractul pe casa nimic alceva ...ce as putea sa le zic lu astia la primarie ?ce sa fac care sunt pasii?multumesc.
In banat se afla casa ,pai cand am fost sa identifice terenu mi-au spus ca nu am numar top sau ceva de genu si ca ii pamantul statului (primariei )
Am urmatoarea situatie .Locuiesc la tara si detin o casa care e construita pe terenul statului .Am fost Mi-am scos identificare teren, apoi am fost la un notar desi el ma trimis sa imi scot identificare teren ,asa si mi-a spus ca trebuie sa merg la primarie sa imi intabuleze terenul ca acolo e cheia ,
eu am impozitele la zi nu sunt un rau platnic sau alceva ...
Intrebarea mea este cum pot sa imi fac acte pe casa sa fiu eu proprietarul sa imi intabulez casa ? casa e construita acu vreo 80 de ani ...Va rog daca aveti raspunsuri sa ma ajutati .