avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Activitate NikuNiki

Activitate NikuNiki

Dezbat succesiunea după Bunica decedată în 2004,care a avut 2 fii sunt dece dați în 1985 și 1995 care la rândul lor are cate 2 copii in viate, eu,sora și 2 veri.Eu am deschis succesiuna, ne-am înțeles și ei renunță la tot în favoarea mea imobil plus terenuri,Verii mei după tatăl lor are un certificat de moștenitori cu cotele in alta adresa unde au locuit nu în cea care o dezbatem.Daca renunță la partea lor de succesiune ii afectează și la certificatul de moștenitori din adresa cealalta.?Adică pierd dreptul de moștenire de acolo?
Mulțumesc.
Răspuns la discuția Confirmare boală profesională
Ce trebuie sa mai fac sa mi se recunoască boala profesionala de către angajator cu toate că am dus actele necesare?
Am boală profesională din 1995 cu fișă BP2 dar am aflat de boală în 2012 fiindcă angajatorul a ținut ascuns,din 2012 m-am internat la Colentina in fiecare an până acum medicalele mi se plătesc cu 75% cu toate că au cod 04 pentru 80%- 100% și nu beneficiez nici de bilet tratament cu toate că mai sunt persoane în întreprindere care beneficiază ,menționez că am Perforație de sept nazal fiindcă am lucrat 25 de ani cu produși chimici după care sa desființat și am plecat roți muncitorii către alte activități dar nu cu schimbare loc de muncă a incetat activitatea .

Mulțumesc!