avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Activitate miaunica74

Activitate miaunica74

In mod normal! Dar legal ,legal carei legea? Ca asta nu zice nimeni! Ca de obicei legile sunt pentru aia mici!
Buna ziua.in 2017 am primit poprire pe cont.pana aici bine toata lumea a zis ca e ok nu am plati trbuie sa suport consecintele desi erau niste dobanzi penalizatoare ,niste cheltuieli de judecata la fel umflate.in sfarsit in februarie 2020 am terminat de achitat ,ba chiar si ceva in plus ptr ca platea si patronul si a mai facut si banca la care am cont de salarii plata fara autorizarea mea.bun.acu am sunat la banca si nici dupa un an jumate poprirea pe cont nu sa ridicat.acu na undei lege nu-i tocmeala pentru un muritor de rand ca mine.nici un avocat nu vrea sa ma asculte gratis,cica minim 300 sa vorbim despre speta.aici ma poate ajuta cineva cu niste raspunsuri?daca mai exista lege si ptr noi astia mici.multumesc anticipat




Buna seara.la mine la serviciu ,aseara una dintre colege a primit rezultatul testului ptr covid acesta fiind pozitiv.eu m-am intilnit vineri cu ea la schimb de tura.Aceasta din urma a informat patronul si unele colege despre faptul ca este pozitiv testul insa pe mine nu ma informat nimeni drept urmare azi am mers la serviciu intalninduma cu o alta colega care lucrase cu ea si se simtea rau.intrbarea mea este ,,nu ar fi trebuit sa fiu informata despre acest lucru.?patronul nu avea obligatia sa ma informeze si pe mine ?
Discuție Impozit
Buna ziua.de 5 ani am un fond de pensii privat platit de angajator.atunci a fost o negociere salariala si aceasta asigurare a venit ca o marire salariala.de curan am citit ca exista o deducere fiscala atat pentru angajator cat si pentru mine ca si angajat.va rog daca se poate sa imi explicati mai pe intelesul meu ce inseamna aceasta deducere ptr mine ca angajat.multumesc anticipat
Treaba e ca pe acestia e greu sa ii combati.ptr ei important e sa isi ia comisioanele.creanță e relativ mica.ideea e ca ei miau blocat contul iar eu nu am nici o dovada ca atunci cand datoria va fi acoperita
NU MĂ VOI TREZI CA MAI AM DE PLĂTIT NIȘTE NISCAVAI TAXE ȘI ONORARII ..MULȚUMESC PENTRU RĂSPUNS

Nu am fost nici somata nici înștiințata.prepeleac a scris:

In mod normal trebuia sa va anunte executorul si pe dvs. Va puteti interesa la banca despre ce e vorba .

Discuție Blocare conturi
Bună dimineața. Legat de întrebarea mea de ieri contul meu e un cont de salarii nu un cont de economii.pot sa-mi blocheze contul și sa-mi ia toți banii .eu știam ca doar un anumit procent din salariu?
Bună ziua este legal sa mi se blocheze contul de salarii de un executor judecătoresc fără a fi înștiințați în prealabil despre ce este vorba