avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 254 soluții astăzi
Forum Activitate Bucur Lucian

Activitate Bucur Lucian

Discuție Dosar penal
In data de 04.11.2017 copilul meu a fost batut intrun club din Bucuresti.La cateva zile dupa fapta,am depus o plangere penala avand un certificat medico-legal de 12 zile.In aproximativ 8 luni s-a constituit un dosar cu nr...,dar fara a fi trimis la parchet,asteptand si in momentul de fata o rezolvare.Care este termenul de prescriere al faptei descrise mai sus.Va multumesc.
Discuție Dosar penal
Buna ziua.Am copilul care a fost batut (certf. medico legal 12-14 zile)intr un club si in urma acestui incident a depus plangere penala in urma careia a rezultat un dosar penal.Politistul care se ocupa de dosar imi spune nr. de dosar si ca la trimis la parchet la 05.06.2018 si ca nu a primit niciun raspus.In 08.10.2018 am fost la parchet unde mi a confirmat nr. de dosar,dar ca dosarul nu se afla la parchet.Ce ma sfatuiti sa fac in continuare avand in vedere ca plangerea penala face un an la 07.11.2018.Va multumesc
Buna ziua.Locuiesc la bloc la etajul2 si de cateva zile,in baie pe aerisire vine miros de mancare.Am vorbit cu administratorul despre acest aspect si mi-a spus ca vecinul de la parter a bagat hota pe aerisirea baii.Cum se rezolva aceasta problema daca vecinul nu muta hota in afara imobilului.Va multumesc