avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters451312

Activitate ContSters451312

Discuție Fisa dosarului
Buna ziua. Sint intr-un proces civil pentru anularea unui act. In fisa dosarului scrie cam asa:
Data dosarului........
Data initiala a dosarului........
Materia juridica : civil
Stadiu procesual : fond
Stadii combinate-
Complexitate dosar : 9
Nume complet :c6 civil
Per. Resp. Dosar.....
Data recomandata dosar.....
Tip repartizare fara prim termen : A
Persoane alertabile (judecatori).....
Obiectul principal al dosarului.
Civil-anulare act
Nr. De parti :3
Nr de volume : 1
Motivele repartizarii:
Rejudecare: Nu
(Penal) cam.preliminara incheiata: Nu
(Civil) per.prealabila incheiata: Nu
(Iccj) per. Filtru incheiata:Nu
Parti.......
Documente referitoare la dosar
Tip document:alte cereri.
Intrebarea este . Ce inseamna dupa motivele repartizarii adica ( rejudecare :nu. Penal cam. Preliminara incheiata:nu. Civil per. Prealabila incheiata: nu. Iccj per.filtru incheiata :nu. Va multumesc
Răspuns la discuția Anulare act
Am citit pe undeva ca ar fi posibila cu acordul expres al partilor. Adica a mea a paratului. Trebuie sa imi dau eu acordul sau avocatul o face in locul meu. Va multumesc
Răspuns la discuția Anulare act
Am citit pe undeva ca ar fi posibila cu acordul expres al partilor. Adica a mea a paratului. Trebuie sa imi dau eu acordul sau avocatul o face in locul meu. Va multumesc
Răspuns la discuția Anulare act
Am citit pe undeva ca ar fi posibila cu acordul expres al partilor. Adica a mea a paratului. Trebuie sa imi dau eu acordul sau avocatul o face in locul meu. Va multumesc
Discuție Anulare act
Buna seara sint intr-un proces pt anularea unui act de donatie. In chemarea in judecata este mentionat faptul ca donatorul nu ar fi avut discernamant atunci cand sa facut contractul si ca nu a fost insotit de cineva de la autoritatea tutelara( donatorul era in varsta de 78 de ani)intrebarea este daca se poate schimba motivul chemarii in judecata adica pe motiv de ingratitudine (acutl de donatie a fost cu sarcini . Intretinere . Uzufruct viager. Si la moartea lui sa fie inmormantat pe cheltuiala mea) adica sa se zic ca nu l-am ingrijit sau ca i-as fi adus injurii. Mentionez ca procesul a inceput deja de 1an. Va multumesc
Discuție Anulare act
Buna seara sint intr-un proces pt anularea unui act de donatie. In chemarea in judecata este mentionat faptul ca donatorul nu ar fi avut discernamant atunci cand sa facut contractul si ca nu a fost insotit de cineva de la autoritatea tutelara( donatorul era in varsta de 78 de ani)intrebarea este daca se poate schimba motivul chemarii in judecata adica pe motiv de ingratitudine (acutl de donatie a fost cu sarcini . Intretinere . Uzufruct viager. Si la moartea lui sa fie inmormantat pe cheltuiala mea) adica sa se zic ca nu l-am ingrijit sau ca i-as fi adus injurii. Mentionez ca procesul a inceput deja de 1an. Va multumesc