avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Activitate mangusta2002

Activitate mangusta2002

Buna ziua,
Revin si eu cu o problema despre care nu am gasit informatii...
Recent am fost informat ca sunt obligat sa mi se monteze ceva aparatura de la gaze.
Din pacate eu nu am fost in acea perioada acasa, doar sotia! Dupa cum stiti e vorba de dedectorul de gaze!
Problema e ca eu nu am aragaz, doar plita electrica si nu intentionez sa folosesc gazele in nici un fel!
Sotia mea a spus lucrul asta administratorului si i s-a spus ca nu conteaza ca suntem obligati si ca suntem singurii din bloc care nu avem...
A acceptat, a platit 100 si ceva de lei si restul de vreo 300 cica o sa-i ia din intretinere!

Am ajuns intr-un final acasa si am vazut ca mi-a fost montat un robinet mare, un racord si un detector lasat atarnat pe hota, nepus in functiune. Inainte era blocata si inchisa teava! Acum am dita mai robinetul si un furtun care atarna pe acolo...

Acum sunt plecat si am inceput sa ma gandesc ca pare super dubioasa treaba.. Cica si aia care au montat erau doi super dubiosi, i-a fost si frica de ei!

In lege am vazut ca scrie “pentru incaperile in care sunt aparate de utilizare a gazelor”!

Deci, ce parere aveti? Eu am sa sun sau scriu la anre sa vad ei ce zic!