avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Activitate CDT85

Activitate CDT85

Buna ziua,
Mi-am infiintat o firma la sfarsitul anului si zilele trecute am hotarat sa imi retrag capitalul social din banca - 200 de lei - care era intr-un cont provizoriu. Ieri am fost la banca si l-am retras, deoarece mi-am deschis contul firmai si ma gandeam sa ii pun si pe acestia acolo. In contul firmei, aveam 100 de ron - suma fiind obtinuta in urma unui contract pentru un client pentru care am emis factura. Azi dimineata cand am verificat tranzactiile, am observat ca, contul de capital social inca avea cei 200 de lei acolo, iar contul firmei nu mai avea cei 100 de lei. M-am uitat pe extrasul de cont si acolo am vazut ca singurele tranzactii facute erau cel de retragere capital social + comision de retragere si cei 100 de lei primiti prin transfer bancar de la client..... pana aici totul ok..... dar de ce nu imi arata pe aplicatai de pe telefon acelasi lucru? Oare sa fie o eroare din partea bancii sau cum se face ca am ramas cu contul de capital social tot cu 200 de lei (chiar daca i-am retras), si banii de la client nu mai exista in cont (pana ieri erau acolo)?