avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate Nurse91

Activitate Nurse91

Buna seara,am nevoie de ajutor si nu stiu la cine sa apelez ,pe scurt va informez ca am avut un pfa acum 6ani pe care nu l-am inchis desi am plecat din tara si abia anul asta in iunie am depus toate declaratiile pe 0 si am solicitat recalcularea datoriile etc iar apoi l-am inchis .
Dupa cateva vizite la anaf am obtinunt 4 foi de varsamant (buget de stat,pensii,cass ecc)
Eu nu locuiesc in Romania si nu am nici cont in banca acolo,am in Italia si un Revolut cu care intentionam sa platesc in lei datoriile insa in ignoranta mea am descoperit ca nu e posibil sa platesc ca si cum as trimite bani unui prieten sau plata salar asa ca m-am documentat un pic si am aflat de pe site-ul anaf ca imi trebuie o aplicati OPFV pe care am si instalato imediat insa obstacolele nu s-au oprit aici,am observat ca nr. foii de varsamant trebuie sa contina 10 cifre iar ale mele au toate 13,as dori sa stiu daca ma puteti ajuta cu niste informatii,indicatii despre cum ar trebui sa procedez avand in vedere ca nu pot introduce foile mele de varsamant in program (cu care sincer nici nu am inteles daca pot plati in situatia mea) sau cum as putea sa le platesc online in alt mod
multumesc anticipat si imi cer scuze de dimesiunea postarii
As dori sa stiu care sunt pasii pentru a ma putea casatori cu logodnica mea de cetatenie braziliana.,amandoi lucram in Italia si am dori sa ne casatorim aici. Eu sunt si rezident in Italia, ea conform Legii are nevoie de permis de sedere care se reinoieste anual. Eu acum sunt in Romania pentru o urgenta medicala, insa as dori sa profit de timpul pe care il am aici ca sa obtin actele necesare pentru a ma putea casatori apoi la consulatul roman din Roma,