avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 484 soluții astăzi
Forum Activitate alex__

Activitate alex__

Multumesc pentru raspuns!
Clarificare: nu a fost nevoie sa platesc, masina este in garantie (1an + de la achizitie), este drept ca am achizitionat si un pachet suplimentar +2 ani garantie, dupa primii 3 ani.
Problema este ca oamenii (probabil) nu au schimbat piesele pe care trebuiau sa le schimbe, eu am facut acest drum pana la reprezentanta, am pierdut o zi, am consumat benzina, ca sa fiu bataia de joc a unor indivizi care nu duc sarcinile la indeplinire asa cum a fost solicitat? (de mine si probabil de producator, care a oferit service-ului piesele de schimb si care deconteaza manapera lucrarilor catre service)

Deci nu pot spune ca am platit XX ron si ca nu am primit serviciul, produsul, dar cred ca din punct de vedere comercial este acelasi lucru.
Buna ziua!

Am fost cu mașina în service-ul dealerului auto pentru înlocuirea în garanție a unor lumini de interior. Dupa multe, multe insistente (timp in care receptia voia sa ma convinga ca problema nu se va rezolva prin schimbarea pieselor) m-au chemat, au spus ca au schimbat piesele. Seara cand am verificat, am obsevat ca pe o parte a masinii problema s-a rezolvat, dar pe cealalta parte nu, asa ca am verificat inregistrarile camerei de bord de supraveghere parcare si am auzit dialoguri intre mecanici, personalul de la receptie, (ca ar incerca o data sa nu schimbe piesele clientilor si sa ii spuna ca au fost schimbate etc., ca sa schimbe doar pe o parte etc.) injurii la adresa mea. Din fapt ca problema s-a rezolvat doar pe o parte si din inregistrarile audio-video, deduc faptul ca suspiciunea mea este plauzibil (ca efectiv a fost inlocuita doar o piesa, in locul celor doua piese discutate)

Cum se incadreaza aceasta fapta, aceasta intamplare si care sunt caile potentiale de actiune?

Multumesc!
Multumim mult! O zi placuta!
Buna ziua!

Intrebarea este daca din punct de vedere legal ONG-urile au voie sa faca sponsorizari (catre o persoana fizica) sau doar firmele sunt cele indreptatite sa faca sponsorizari. Am auzit varianta conform careia un ONG poate oferi bani unei persoane fizice doar sub forma de donatie, nu sub forma de sponsorizare.

Multumesc!