avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 298 soluții astăzi
Forum Activitate Nevzat95

Activitate Nevzat95

Salutare, in urma cu o luna de zile am avut un accident auto la care sa constatat ca nu sunt vinovat am deschis dosarul de daune absolut tot si anexa 2 dusa de la politie, astazi am sunat la asigurari si nu era domnul care mi-a deschis dosarul sa uitat peste dosar colegul lui la care imi precizeaza ca masina mea nu este dauna totala.. avari (Motor spart,lonjeron stramb,capota,faruri,parbriz,aripa,bara fata, radiatoare +multe altele) cum este posibil sa nu primesc dauna totala??

Firma asigurari Euroins

Am nevoie urgenta de autoturism sa ma pot deplasa la munca asiguratorii nu ar trebui sa imi asigure autoturism?

Astept raspuns multumesc!
De unde pot elibera anexa 1 si 2, am fost astazi la asiguratori am programare pe data de 01.03.18 si au zis ca daca vreau sa grabesc cazul sa eliberez anexa 1 si 2..

IRIS AG BROKER de ASIGURARE a scris:

Buna ziua,

Urmati pasii pe care va indruma societatea de asigurare (deschidere dosar, programare constatare, oferta de despagubire).

Abia apoi puteti sa apreciati calcularea corecta a daunelor.

Nu sunt vinovat si politia asta a constatat, Casco nu am si sunt la primul accident si nu as vrea sa ma despagubeasca ieftin, masina nu cred ca o sa le convina sa o repare daunele sunt totale dupa spusele politistilor si martorilor.

Alexandrina Mihai a scris:

Daca nu suntei vinovat in cauza, mergeti la centrul de daune al societatii asiguratoare care va va face o constatare. va vor comunica ce anume vor inlocui si care va fi cuantumul ce il veti recupera . Daca aveti CASCO puteti vedea ce anume trebuie facut functie de societate.

Astazi data 20.02.2018 am avut un accident, mergeam pe drum prioritar la care de pe drum secundar a iesit o dubita in fata nu am putut sa il evit lovitura a fost frontala masina mea este dauna totala cred motor, lonjeroane indoite absolut tot ce tine de fata masini, la fata locului a venit politia au facut masuratori tot dupa am mers la sectie sa dam declaratii ce si cum sa intamplat mi-a facut autorizatie de reparare si ramane sa sun dimineata la asigurari problema este ca sunt la primul accident nu am mai trecut prin asa ceva si vreau un sfat cum sa procedez sa mi se faca o calculare la dauna corecta, masina in cauza este un Audi A6 allroad 2002 asigurarea de la microbuz este de la Euroins, Multumesc astept un sfat!