avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Activitate Gianina Cosmina

Activitate Gianina Cosmina

Răspuns la discuția Schimbarea felului muncii
Problema e ca nu sunt acte aditionale, sau schimbare de functie, deloc. Compania vrea ca eu sa ocup alta functie decat cea din contractul de munca, la mica intelegere dintre noi si atat. Iar eu nu doresc acest lucru.

Cornel Vasile a scris:

Nu semnați actele de modificare a funcției.

Eu sunt angajata ca si Instructor. Compania la care lucrez a inceput un proces de disponibilizare, dar doreste sa ne pastreze pe mine si pe colegii mei pana la final, ÎNSĂ... vrea ca noi sa prestam servicii de confectioneri cablaje, fara a ne ne schimba incadrarea, salariul, etc. Aceasta functie este inferioara postului meu, are atributii nespecifice postului meu, si eu nu sunt de acord sa fac acest lucru. Daca nu mai are nevoie de noi, sa ne disponibilizeze.
Cum ar trebui sa procedez, deoarece nu sunt de acord sa prestez alt fel de serviciu, chiar daca imi ramane acelasi salariu.?
Am un garaj, intr-un cartier de blocuri si acum urmeaza sa se reasfalteze zona din fata acestuia.Pot fi obligata prin lege sa imi modific deschiderea usilor in interior, in situatia in care acum, usile se deschid in exteriorul sau.
Erau mai multe episoade de deshidratare, diaree, febra diverse raceli , agitatie psihomotorie, plans in continuu(asa scria in fisa) iar ca si tratament erau mai multe cutii de siropuri, intre care predomina Nurofen, Panadol, Paracetamol supozitoare, Debridat si inca vreo cateva antibiotice,nu mai stiu cum se numesc dar am verificat atunci pe google sa vad ce sunt, ca nu stiam nici eu, saruri pt deshidratare. Si era specificat de mai multe ori, ca fetita consuma constant lapte praf fara lactoza. Plus ca era trecut, ca la domiciliul meu au fost facute consultatiile. In 6.07.2017 era o consultatie, tot la domiciliu, in care povestea domnia ei, ca fetita este agitata, plange fara oprire, are numeroase scaune apoase pe zi din cauza eruptiilor dentare, pt care era tratament specific din nou, plus un gel gingival. Ea atunci avea 3 luni. Primul dinte i-a aparut acum la 11 luni si un pic.
Buna ziua.Am o fetita in varsta de 11luni. De cand s-a nascut am inscris-o la medicul meu de familie. Saptamana trecuta am dorit sa schimb medicul, am fost la dumneai, am solicitat fisa medicala a copilului si surpriza. Copilul meu nu a fost bolnav niciodata, nu am fost la consultatii la medic pt nici o afectiune in schimb in fisa ei apareau diverse boli cu diverse simptome explicate si tratamente pt acestea. Fisa medicala e mincinoasa si neconforma cu realitatea. Ce pot face pt a solutiona problema si in ce fel ma poate afecta acest lucru? Oare de ce s-a recurs la asemenea fapte? Se pot scoate medicamente gratuite in numele copilului meu fara stirea mea?