avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 247 soluții astăzi
Forum Activitate Cri_maria

Activitate Cri_maria

Discuție 30.000 euro
Buna seara ! Sa va zic pe scurt: dețin 30.000 euro,nu știu în ce sa ii investesc ...nu mă interesează să mă îmbogățesc sa fie clar de la început , am găsit un spatiu comercial în orașul meu micuț natal, lana un penny market insa nu știu ce as putea deschide lângă un penny....poate mă ajutați voi aici...oricum ceva de familie ...sau mă gândeam la o firma de taxi in Craiova la un oraș mai mare ajunge undeva la 15.000 euro as rămâne și cu bani...insa nu știu cât o să mai meargă și cu taxi ...poate mă ajutați cu ceva sfaturi sa iau decizia cea mai buna. mulțumesc !
Buna seara ! Sa va zic pe scurt: dețin 30.000 euro,nu știu în ce sa ii investesc ...nu mă interesează să mă îmbogățesc sa fie clar de la început , am găsit un spatiu comercial în orașul meu micuț natal, lana un penny market insa nu știu ce as putea deschide lângă un penny....poate mă ajutați voi aici...oricum ceva de familie ...sau mă gândeam la o firma de taxi in Craiova la un oraș mai mare ajunge undeva la 15.000 euro as rămâne și cu bani...insa nu știu cât o să mai meargă și cu taxi ...poate mă ajutați cu ceva sfaturi sa iau decizia cea mai buna. mulțumesc !
Discuție Renovare casa
Buna seara ! Pentru a renovare o casa am nevoie de aprobare de la primărie ..?
Buna seara ! Am citit într-un articol că se oferă bani prin fonduri europene și pentru o spălătorie auto....Care sunt primi pași pentru a accesa fonduri europene? Cine îmi dă mai multe detalii sunt bine venite. Mulțumesc !
Buna seara ! Am citit într-un articol că se oferă bani prin fonduri europene și pentru o spălătorie auto....Care sunt primi pași pentru a accesa fonduri europene? Cine îmi dă mai multe detalii sunt bine venite. Mulțumesc !
Buna seara ! Pentru a deschide o spălătorie auto manuala este nevoie de aprobarea vecinilor ?dacă nu este un vecin de acord ? Terenul se afla exact langa primarie,pate afecta și asta ? Că sunt chiar în "nasul" lor acolo să nu îmi de-a aprobare ?
Buna seara ! Pentru a deschide o spălătorie auto manuala este nevoie de aprobarea vecinilor ? Terenul se afla exact langa primarie,pate afecta și asta ? Că sunt chiar în "nasul" lor acolo să nu îmi de-a aprobare ?
Buna ! Acum 4 săptămâni am făcut cu dezvoltătorul un precontract plus avans 7500 euro....urmează zilele astea banca sa ofere restul de bani. Ideea este că dezvoltatorul mai are retușuri de făcut la apartament ,a promis țeava de gaze in fata blocului nu exista,plus că sunt multe finisaje defectuase ...spune că după 15 martie o să finalizeze apartamentul. Nu mi se pare corect sa dau bani acum și să mai dureze, am șanse să îmi recuperez bani ? Mulțumesc !
Răspuns la discuția Precontract


Cabinet de Avocat "Dragos Barnea Madalin" a scris:

Există șanse de recuperare a avansului achitat

Cum ? Mă puteți ajuta ?
Discuție Precontract
Buna seara ! Acum 4 săptămâni am făcut cu dezvoltătorul un precontract plus avans 7500 euro....urmează zilele astea banca sa ofere restul de bani. Ideea este că dezvoltatorul mai are retușuri de făcut la apartament ,a promis țeava de gaze in fata blocului nu exista,plus că sunt multe finisaje defectuase ...spune că după 15 martie o să finalizeze apartamentul. Nu mi se pare corect sa dau bani acum și să mai dureze, am șanse să îmi recuperez bani ? Mulțumesc !