Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Renovare casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Renovare casa

Buna seara ! Pentru a renovare o casa am nevoie de aprobare de la primărie ..?
Depinde ce intelegeti dv prin renovare
Daca nu interveniti constructiv asupra imobilului si doar aplicati start de protectie/vopsea exterioara nu este nevoie de aprobare de la primarie
daca intentionati sa operati modificari constructive este necesar sa parcurgeti procedura de obtinere autorizatie de constructie+certificat de urbanism