avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 381 soluții astăzi
Forum Activitate marius ria

Activitate marius ria

Angajat in functia publica de Referent pincipal compartiment Asistenta sociala si arhiva, poate promova in clasa fiind absolvent al Facultatii de Ecomomie si Administrarea Afacerilor specializarea Economia comertului turismului si serviciilor?
Răspuns la discuția administrator public
Multumesc pentru raspuns. Articolul din lege il stiu ideea era de inrerpretare a cuvantului ,, de regula,, nu spune obligatoriu aici m-am blocat.
O persoana cu studii medii ,, Bacalauraeat,, poate ocupa functia de administrator public?
Cand poate promova in grad ul profesional un functioar public cu urmatoarea situatie
iunie 2008- iulie 2015 Administrator patrimoniu studii superioare invatamant
august 2015 - iunie 2018 Inspector gradul II post contractual - primarie
iulie 2018 - prezent functionar public inspector gradul principal
Răspuns la discuția Politist local
In cei 4 ani a lucrat pe studii medii Bacalauraeat + curs de formare specializata organizat de Scoala Nationala De Pregatire a Agentilor de penitenciare, iar postul de politist local este pe studii medii ,,asistent,,.
Discuție Politist local
Persoana care a lucrat ca ,, Agent de penitenciare,, pe o perioada de 4 ani, poate ocupa o functie de politist local asistent?
Răspuns la discuția functionari
Multumesc pentru raspuns! Cunosc prevederile ordonantei, nelamurirea mea este legata de faptul ca in multe primarii din tara se fac angajari
Discuție functionari
In ce conditii se poate ocupa un post vacant in administratia publica locala, in anul 2018?