avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 353 soluții astăzi
Forum Activitate Viola Banda

Activitate Viola Banda

Discuție Cont bancar
Daca se vinde un apartament iar vânzătorul este înscris că și datornic la 2 bănci,se vor trage banii aceia la transferul bancar??
Buna seara !Am o întrebare:fetița de 1 an și 1 luna este trecuta pe numele tatălui (nu suntem căsătoriți),noi doi nu ne mai i telegem.Prin rezultatul fetiței eu am dreptul la indemnizația lunare de creștere a copilului+ apartamentul meu propriu.el nu lucrează,are moștenire din partea tatălui
lui care a decedat un apartament care trebuie să îl împarte în 3( prima este mama lui fratele și la urma el).întrebarea mea este:îmi poate lua fetița de tot?!ce trebuie sa fac...ajutați-ma!Am uitat sa specific:mă amenința că îl ajută mama lui cu bani că să îmi ia fetița...
Buna seara! Dintr-o relație de concubinaj sa rezultat o fetiță în vârstă de 8 luni ,fetita este trecută pe numele lui.Noi nu ne mai înțelegem Este a doua oară când el ma amenință că îmi ia fata.Se bazează ca ,cu banii poți face orice.Tin sa precizez :eu am un Apartament propriu fiind singura proprietara si un salar ce rezultă din indemnizația creșterii copilului si alocație.El nu are nici măcar salar sa întrețină fata.Deci,prin urmare ce as putea face eu pentru ai demonstra lui ca nu este așa de ușor să îmi ia fata.As aavea dreptul asupra fetei?va platii pensia alimentara?