avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 692 soluții astăzi
Forum Activitate Crz5

Activitate Crz5

Va multumesc din suflet pentru sfat Domnule!

Dumnezeule,Doamna/Domnule nici daca v as explica cu lux de amanunte tot ce s a intamplat de cand ne am mutat la ea si de ce am pus intrebarea nu m ati intelege!

Am vrut doar sa stiu ce e de facut,sa primesc un sfat constructiv,in niciun caz sa fiu pus la zid!
Multumesc!


Si inca ceva,hainute nu am avut ocazia sa aleg pentru ca le poarta doar pe cele care ii plac mamei asa ca nu are rost,la plimbare nu se iese deoarece se gaseste tot timpul cineva din familie sa zica ca e prea frig,prea cald,prea...la baita nu am loc ca nah,nu am(nici ea,ca nu e capabila,dupa spusele maica-si),imi era frica sa imi iau copilul in brate ca nu cumva sa zica ceva....intelegeti acum?
Cred ca nu stiu sa ma exprim,nu am spus despre dreptul asupra copilului,ci daca am dreptul sa il pot lua si la mine acasa timp de cateva zile,timp pe care doresc sa il petrec in liniste cu copilul fara a mi sta cineva pe cap!Daca asta pentru tine suna ca o chestie egoista,atunci pune te in situatia in care de la nasterea copilul si pana in prezent nu ai avea partea de intimitate cu copilul tau nici macar 1 ora pe zi.


Cat sta la mine ii voi da eu sa suga (bebelusul mananca doar lapte praf),l am hranit de nenumarate ori.Cand am facut copilul eram doar noi doi,dar mai apoi ne am mutat la ea acasa si toti au inceput sa intervina intre noi,sa ia decizii pentru noi si pentru copil la modul foarte invaziv..Au inceput sa ma critice cand au vazut ca nu mai tac din gura si incet incet au intors o si pe iubita mea in favoarea lor...iar cand am vazut ca nu ma sustine am plecat...Ideea e ca nu vreau sa ajungem la conflicte sau alte chestii pentru ca atunci o sa fie rau pentru mine...si m am saturat sa fiu gasit tap ispasitor...voiam sa stiu daca legal am.dreptul sa petrec timp cu copilul meu altundeva decat la ea acasa!


Buna ziua,am un bebe de 3 luni dintr-o relatie de concubinaj si as dori sa stiu daca am dreptul sa imi iau bebelusul la mine acasa,tin sa mentionez ca mama lui nu vrea sa mi-l dea din varii motive,iar eu la ea acasa nu vreau sa ma duc deoarece nu ma simt bine in mediul acela,iar plus de asta mi se pare nedrept sa imi pot vedea copilul doar 2,3 ore cine stie cand.As fi foarte recunoscator daca mi-ati spune ce e de facut si daca am dreptul sa imi iau copilul acasa.Multumesc